Vaše otázky

Klinker centrum s.r.o. odpovedá na Vaše najčastejšie otázky

Klinker

Lícové tehly a pásiky Klinker sú vypálené zo špeciálnej hliny pri vysokej teplote a dlhom, vyše 24 hodinovom cykle. Tato dlhotrvajúca výroba spôsobuje väčšiu pevnosť, tvrdosť a hustotu materiálu, vďaka ktorej získava nízku nasiakavosť len do 6 %, zatiaľ čo lícové tehly majú nasiakavosť 12 %, niektoré až 14 – 16 %. Nasiakavosť nám v praxi môže spôsobiť deštrukciu materiálu. Pokiaľ berieme do úvahy, že v našej krajine máme min.4 mesiace zimné obdobie, kde výkyvy počasia cez deň a noc klesnú a vystúpia s rozdielom aj o 20 stupňov, nesmieme zabúdať, že voda nasiaknutá v tehlách, či pásikoch môže vytvoriť praskliny. Čo sa týka pórovitosti tehly, áno sú značné, ale prispôsobené na prísun a výstup (odparenie) vody. V prípade, že máme obdobie pretrvávania mrazov (zimné obdobie niekoľko týždňov) a prijímania dennej vlhkosti formou dažďa, či snehu je otázne, dokedy tehla znesie prijímať vodu do pórov. (Pre príklad si zoberme špongiu, ktorá je vystavená prísunu vodu a následne dlhotrvajúcemu mrazu. Roztrhne ju). Preto je dôležité lícové tehly s vyššou nasiakavosťou impregnovať, čím znížime nasiakavosť tehly na minimum.

Lícové tehly ,pásiky, dlažby typu Klinker prevažne pochádzajú z krajín ako je Nemecko, Anglicko, kde sú poveternostné vplyvy podobné ako u nás, čiže veľké výkyvy počasia leto -zima a nápor vlhka. V krajinách ako je Belgicko, Holandsko nie je potrebné aplikovať Klinker, nakoľko počasie v zimnom období nie je až tak kritické.

Poľský trh ponúka tzv. Klinkier, čo na trhu zapríčiňuje zmätenosť klientov hlavne pri porovnávaní cien. Poľský Klinkier je vyrábaný na báze keramiky, čiže porovnateľné ako voľakedajšie kabrince. Daný materiál nedýcha a nedá sa porovnávať s originálom. Pre lepšie pochopenie by sme to mohli porovnať s teniskami ADIDAS a tak isto na trhu ponúkanými ADIDASS. Originál je proste len jeden.

Produkt a montáž

Nie je celkom pravda, ak ste sa dopočuli resp. dočítali, že tenké pásiky sú tzv. kabrince, resp. sú vyrábané len strojovo, čiže na hladko. Nemecký výrobca napr. Roben vyrába tehly KLINKER pod vysokými teplotami výpalu (cca. 1200 – 1400) a tým dochádza k omnoho pevnejšej zmesi hliny ako pri lícových tehlách (cca. 900 – 1100), čo umožňuje rezať z tehál pásiky na 14mm, zatiaľ čo pri lícových tehlách kvôli krehkosti nie je možné narezať pásiky takejto hrúbky, ale len 23 až 25 mm. Pre ujasnenie: čím hrubší pásik , tým krehkejšia tehla. Dôležitá informácia, ktorá stojí za uváženie je aj hmotnosť pásikov. Zatiaľ čo pásiky do 14mm vážia cca 20 kg/m2, hmotnosť pásikov s hrúbkou 23 mm je cca 30 kg, nezabúdajme na lepidlo, škárovaciu hmotu a premenlivú vlhkosť ovzdušia. To všetko zaťaží Vašu fasádu – zateplenie a nakoniec Váš dom. Samozrejme, samotné posúdenie a rozhodnutie pri výbere je na Vás – KLIENTOCH.

Väčšina fabrík v Európe vyrábajúca lícové tehly, pásiky, dlažby je na trhu vyše 100rokov. Hlina, ako samotný materiál sa v stavebníctve používa už vyše 5.000 rokov, čo je značná doba na dostatočnú dôveru v tento unikátny materiál, ničím neohrozený a kvalitovo nikým nenahraditeľný. Betónové pásiky sú len akási cenovo dostupnejšia náhrada vyrábaná pár rokov pre veľký záujem o lícové pásiky a preto treba mať k nej aj taký prístup. Treba brať na vedomie, že betón časom zvetráva, farba sa dosahuje len pigmentom, ktorý sa pôsobením UV žiarenia časom vytratí. Nasiakavosť betónu je neporovnateľná s pálenou hlinou. Preto je na uváženie, či si materiál kupujete len na určitý čas alebo na celý život.

V technických listoch, certifikátoch od dodávateľov škároviek a mált sa jednoznačne dočítate, že zapustená škára nie je vhodná pre exteriér. Dôvod? V prípade nepriaznivého počasia – dažďa či snehu, Vám zostáva voda (sneh) na kraji obkladu, čo v prípade zimného počasia – mrazu začne zamŕzať a časom spôsobí deštrukciu materiálu na jeho krajoch. Škára má byť jednoznačne plná, alebo oblúková, čo nám opticky vytvára dojem zapustenej škáry.

Nakoľko obkladové pásiky a tehly typu klinker sa vyznačujú nasiakavosťou do 6 % neodporúča sa ich impregnovať.

Naša spoločnosť okrem predaja ponúka aj realizáciu so skúsenými, dlhoročne overenými majstrami, ktorí pôsobili určitú dobu aj v západnej Európe pre zdokonalenie si tohto unikátneho systému.

Doprava tovaru

Minimálne množstvo odberu je 1 kus, neplatí sa za balné, ani palety. V katalógu sú označené materiály, ktoré sú skladom na základe skúseností za niekoľko rokov. t.j. najpredávanejšie typy máme stále skladom. Pri kúpe materiálu na predajni v Nitre, je tovar k odberu ihneď. Pri objednávke tovaru a v prípade, že požadovaný tovar je na sklade, je dodanie max. do týždňa.

Pokiaľ je tovar vyrobený vo fabrike, dodacia lehota je max. 2 týždne. V prípade, že tovar nie je vyrobený, dodacia lehota je 3-4 týždne.

Nie neplatí. Dopravu zabezpečujeme po celej SR bezplatne.

Áno, u nás zakúpený materiál je možné skladovať bezplatne po dobu, kým klient požiada o jeho dodanie.

Ostatné

V spolupráci s architektom vieme okrem vizualizácie ponúknuť aj návrh kompletného domu, interiéru, okolia – všetko podľa Vašich predstáv, stačí ho kontaktovať. Spomínaná služba je spoplatnená, cena Vám bude upresnená po kontakte s architektom.

Našou snahou je byť k Vám čo najbližšie a preto sme otvorili 9 vzorkovní v rámci SR. Ich adresy nájdete v kontaktoch. Okrem toho spolupracujeme s viac ako 300 stavebninami a stavebnými firmami. Pre upresnenie najbližšieho predajcu stačí kontaktovať našu info linku na tel. čísle 0917 234 234, kde Vám bude poskytnutý príslušný kontakt.

Materiál, ktorý bol u nás zakúpený je možné nepoškodený vrátiť, avšak v adekvátnom množstve ( max. 10 % z odobraného množstva). Pri vrecovaných materiáloch je možnosť vrátenia iba celých nenačatých vriec.

Áno, v prípade zaslania podkladov, resp. kontaktovaním nás Vám vieme bezplatne spracovať cenovú ponuku.

Na záver by sme radi poznamenali, že snahou spoločnosti Klinker centrum s.r.o. nie je len predávať materiál, ale oboznámiť klientov o výhodách , nevýhodách a technických kvalitách nami ponúkaných výrobkov ešte pred zakúpením. Až na základe týchto skutočností necháme klienta sa rozhodnúť a isť tou správnou cestou, aby sme sa o pár rokov stretli pri realizácii ďalších Vašich snov a túžob a nie pri riešení po rokoch sa ukázaných problémov. Budeme radi, keď sa zveríte do našich odborných a skúsených rúk. S priateľským pozdravom Kolektív spoločnosti Klinker centrum s.r.o.

Katalóg a cenník na stiahnutie

Stiahnite a prelistujte si náš katalóg a cenník produktov. Najaktuálnejšie informácie o našich produktoch nájdete na našej stránke.

Cenník Klinker 2022/23

Cenník obsahuje len názov sortimentu a jeho cenu. Ak potrebujete k cenám náhľad je potrebné aby ste si stiahli aj katalóg, kde je vyobrazený kompletná ponuka Klinker.