Elegancia menom KLINKER

Lícové tehly, tzv. klinkery boli obľúbeným stavebným materiálom v minulosti a na svojej popularite nestratili ani dnes. Ponúkajú široké využitie ako pri riešení fasád domov, prvkov záhradnej architektúry, tak ako sa dajú uplatniť aj v interiéroch. Okrem estetickej funkcie zaručujú u vrstveného muriva aj veľmi dobré tepelne akustické vlastnosti. Na výber je pritom rad formátov aj farieb. Lícové tehly klinker sa pália zo špeciálnej hliny pri vysokej teplote ( cca 1 100°C) . Dobre odolávajú poveternostným vplyvom, zaručujú stálu krásu po mnoho rokov a nevyžadujú údržbu. Tieto tehly sú málo pórovité, majú vysokú objemovú hmotnosť a pevnosť a vďaka tomu dobre znášajú mechanickú i chemickú záťaž.

Variácie v červených tónoch

V rámci sortimentu klinker je možné vybrať z variant tehla plná a dierovaná, reliéf, rustikálna, rôzne tvarovky a tiež pásik a rohový pásik a taktiež niekoľkých farebných možností. Rezaním týchto tehál na polovičky a ich použitím s celými tehlami je možné dosiahnuť širokú škálu zaujímavých a architektonicky pôsobivých väzieb. Pre riešenie detailov možno využiť lícovky so zaobleným, prípadne skoseným rohom.

Český formát s rozmermi 290x140x65 mm, Nemecký formát 240x115x71 mm v rôznych farbách svojim rozmermi pritom nadväzuje na formát tehál Porotherm, ktorých výška 238 mm sa približne rovná výške troch radov.

Mohlo by vás zaujímať

VIDEO: Linge® Dlažobné tehly

VIDEO: Vandersanden Group

VIDEO: Výrobný proces dlažby

VIDEO: Vandersanden a jeho tehly

VIDEO: Tehly vo Vandersandene

Katalóg Klinker 2022/23

Ceny jednotlivých artiklov nájdete v sortimente v detailoch každého artiklu. Samozrejme, že si taktiež môžete stiahnuť a vytlačiť aj náš ponukový katalóg na rok 2022/23. Na internetovej stránke nájdete viac artiklov, ktoré sú na objednávku a nie sú obsahom katalógu.

Cenník Klinker 2022/23

Cenník obsahuje len názov sortimentu a jeho cenu. Ak potrebujete k cenám náhľad je potrebné aby ste si stiahli aj katalóg, kde je vyobrazený kompletná ponuka Klinker.