Fasáda môže pozdvihnúť krásu celého domu

Fasáda je jednou z prvých vecí, ktoré na dome upútajú pozornosť. Atraktivitu jej môže dodať nielen farebné stvárnenie, ale aj použitie zaujímavého materiálu. Fasáda by však nemala byť len estetickým prvkom, musí najmä plniť ochrannú funkciu celého objektu.

Aj keď by sa mohlo zdať, že výber fasády je jednoduchý, nie je to celkom tak. Do hry vstupuje viacero faktorov a svoje slovo zohrávajú aj trendy. Pri faktoroch by ste mali brať ohľad najmä na funkčnosť a tiež na miesto, kde sa váš dom nachádza. Pokiaľ ide o materiály, klasikou medzi fasádami je omietka, avšak už ju pomaly vytláčajú nové spôsoby, ako sú napríklad vláknocement, neomietnuté fasády, lícové tehly, tehlové pásiky, či keramické fasádne dosky.

TEHLOVÁ RENESANCIA

Fasáda rodinného domu dokáže zaujať už na prvý pohľad a to v pozitívnom aj negatívnom zmysle. Majitelia, ktorí sa chcú odlíšiť a inklinujú k netradičným riešeniam, siahajú po nových materiáloch. Môžete si zvoliť klasickú bielu alebo staviť na extravaganciu formou pastelového obkladu, či kombináciu viacerých farieb, prípadne vyzdvihnúť eleganciu domu výberom sivého, antracitového či béžového odtieňa. Veľkú renesanciu zažívajú na Slovensku tehlové prvky. Tehlová vzhľad fasády môžete dosiahnuť pomocou lícových tehál (pri odvetrávaných fasádach) alebo tehlových pásikov (pri kontaktných fasádach).

NÍZKA NASIAKOVOSŤ

Tehly sa v stavebníctve používajú viac ako päťtisíc rokov. Je to presvedčivá doba, ktorá potvrdzuje výhody a kvalitu tohto krásneho materiálu. Životnosť tehál však do značnej miery závisí od klimatických podmienok, v ktorých sa nachádzajú, s väzbou na ich nasiakavosť. Toto bol jeden z hlavných dôvodov vývoja a výroby tehál s nízkou nasiakavosťou. Nedostatky „obyčajnej“ tehly riešia tehly, pálené zo špeciálnej hliny pri vysokých teplotách. Vďaka použitej technológii nemajú takmer žiadne póry, vďaka čomu sú stálofarebné, mrazuvzdorné, odolné proti mechanickej záťaži a napríklad aj zimnému soleniu. V krajinách, kde v zimnom období sú výkyvy teplôt – 20°C až -30°C a v letnom období na slnku teploty + 50°C až + 60°C, kde patrí aj Slovensko, sa odporúča použiť tehly a obkladové pásiky typu KLINKER.

OBKLADOVÉ PÁSIKY

Tehly KLINKER, sa vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam veľmi dobre uplatnia všade tam, kde chceme vytvoriť trvalo krásne a kreatívne prostredie, ktoré nepodlieha času a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Popri klasických tehlách KLINKER si veľkú obľubu získali aj obkladové pásiky KLINKER, ktoré tiež slúžia na dotvorenie interiéru a exteriéru. Obklad s pásikmi môže vytvoriť konečnú povrchovú úpravu fasády pri novostavbách, rekonštruovaných objektoch i pri rôznych zatepľovacích systémoch. Pásiky KLINKER sa vďaka tvrdosti tehly KLINKER dajú narezať resp. vyrábať v 10 až 14 mm hrúbke, čo pri lícových pásikoch nie je možné. Široká ponuka farieb, tvarov i dizajnu tehál, pásikov aďaľších doplnkov, splnia aj najnáročnejšie želania na tvorbu skutočne originálnej podoby domu a jeho okolia.

Mohlo by vás zaujímať

VIDEO: Linge® Dlažobné tehly

VIDEO: Vandersanden Group

VIDEO: Výrobný proces dlažby

VIDEO: Vandersanden a jeho tehly

VIDEO: Tehly vo Vandersandene

Katalóg Klinker 2022/23

Ceny jednotlivých artiklov nájdete v sortimente v detailoch každého artiklu. Samozrejme, že si taktiež môžete stiahnuť a vytlačiť aj náš ponukový katalóg na rok 2022/23. Na internetovej stránke nájdete viac artiklov, ktoré sú na objednávku a nie sú obsahom katalógu.

Cenník Klinker 2022/23

Cenník obsahuje len názov sortimentu a jeho cenu. Ak potrebujete k cenám náhľad je potrebné aby ste si stiahli aj katalóg, kde je vyobrazený kompletná ponuka Klinker.