Lícové tehly a pásiky KLINKER

Lícové tehly a pásiky Klinker v sebe spájajú špičkovú kvalitu aj jedinečný dizajn. Ponúkajú ako najrôznejšie formátové veľkosti, tak prevedenie v podobe hladká, reliéfová a rustikálna. Vybrať je pritom možné medzi mnohými farebnými odtieňmi od svetlých, cez farebné až po tóny tmavej.

Široká možnosť výberu rôznych rozmerov rustikálnych, razených tehiel s prírodným vzhľadom i hladkých lícoviek a pásikov umožňuje vytvoriť vždy osobitý a unikátny štýl každému domu. Sortiment pritom ponúka ako klasický dizajnový štandard, tak štýlovú avantgardu. Lícové tehly poskytuje veľa možností uplatnenia a to nie len v rámci klasického sortimentu, ale aj veľmi exkluzívnych výrobkov.

Doplnky pre dokonalý dizajn

Sortiment lícových tehál Klinker dopĺňajú aj špeciálne minerálne Klinker malty, ktoré zaručujú dokonalý výsledný efekt. Pre štýlovo a stavebne ľahké riešenie parapetov a okrasných múrikov sa dajú využiť parapetné dosky a špeciálne striešky na stĺpy.

Vnútorné lícové murivo

Na jeho realizáciu sú určené predovšetkým dierované lícové tehly a v interiéroch sú využívané predovšetkým na nosné a nenosné priečky, obklady muriva a ďalších zvislých konštrukcií a detaily a doplnky interiérových prvkov. V každom prípade tak vždy prinášajú do priestoru oživenie a zaujímavý farebný prvok.


Vonkajšie lícové murivo

Využitie tehál Klinker je veľmi široké. Uplatnenie nájdu tak vo forme lícovej vrstvy obvodového vrstveného muriva fasád domov, tak ako okrasný prvok na záhradných múrikoch, plotoch či krboch.

Plné tehly sa používajú všade tam, kde sú stavebné konštrukcie v zvýšenej miere namáhané ako mechanickými, tak klimatickými podmienkami. Lícové tehly sú u budov najčastejšie používané pre vonkajšiu časť obvodového vrstveného muriva, s tepelnou izoláciou vo vnútri a odvetrávanou vzduchovou medzerou. Táto stavebná konštrukcia je pri správnej realizácii veľmi spoľahlivá a trvanlivá a vďaka premennej hrúbke tepelného izolantu umožňuje splniť takmer ľubovoľné požiadavky na tepelnú ochranu budov.

Mohlo by vás zaujímať

VIDEO: Linge® Dlažobné tehly

VIDEO: Vandersanden Group

VIDEO: Výrobný proces dlažby

VIDEO: Vandersanden a jeho tehly

VIDEO: Tehly vo Vandersandene

Katalóg Klinker 2022/23

Ceny jednotlivých artiklov nájdete v sortimente v detailoch každého artiklu. Samozrejme, že si taktiež môžete stiahnuť a vytlačiť aj náš ponukový katalóg na rok 2022/23. Na internetovej stránke nájdete viac artiklov, ktoré sú na objednávku a nie sú obsahom katalógu.

Cenník Klinker 2022/23

Cenník obsahuje len názov sortimentu a jeho cenu. Ak potrebujete k cenám náhľad je potrebné aby ste si stiahli aj katalóg, kde je vyobrazený kompletná ponuka Klinker.