Obkladanie schodov s florentinskými schodovkami

Sortiment tvaroviek a florentinských schodoviek ponúka veľké možnosti použitia pri riešení keramického obkladu. Schody, parapety, zakončenie terás a balkónov nie je problémom.

Upozornenie! Výrobky pokladajte striedavo z viac balení so šírkou špáry podľa odporučenia na obale. K dosiahnutiu rovnakého vzhľadu špár je nutné pokladať dlaždice v smere drážok na spodnej strane. Pred položením je treba porovnať farebný odtieň a akosť výrobkov. Reklamácie odtieňov a akostí už položených dlaždíc nemôžu byť uznané. Doporučená šírka špáry: ťahané dlaždice štiepané (Spaltplatten) 8–10 mm, ťahané jednotlivo (Keraplatten) 5–6 mm, lisované 3–5 mm.

Schody s florentinskými schodovkami

  • Podstupnicu dať vždy za zaoblenú hranu schodovky
  • Doporučený spád schodu po odtok vody je 1 – 2 %
  • Toto riešenie sa z technických aj konštrukčných dôvodov neodporúča, obzvlášť v exteriéri
  • Medzi nosom schodovej dlaždice a podstupnicou ponechať 3 – 4 mm voľnú medzeru ( bez lepidla)
  • Táto varianta pokládky zníži podstatne potrebný čas, nakoľko podstupnice nemusia byť rozmerovo presné (nevzniká viditeľná špára)

Zakončenie dlažby v exteriéry

Upozornenie: Pri pokládke tvaroviek v exteriéry nesmie byť presahujúca časť tvarovky nalepená. Tak sa vyhnete prípadnému poškodeniu alebo trhlinkám spôsobenými pohybom podkladu.

Parapet z florentinských schodoviek

Rohové florentinské schodovky vytvárajú harmonické spojenie parapetu s murivom. Tiež tu sa doporučuje pre ideálny odtok vody spád 1 -2 %. Špárovanie fasádnych pásikov Keraprotect Upozornenie ! Fasádne pásiky série Keraprotect sa nešpárujú zalievaním, ale postupným vyplňovaním špár. Tak zostane zachovaný pieskovaný, rustikálny vzhľad ťahaného reliéfového obkladu.

Mohlo by vás zaujímať

VIDEO: Linge® Dlažobné tehly

VIDEO: Vandersanden Group

VIDEO: Výrobný proces dlažby

VIDEO: Vandersanden a jeho tehly

VIDEO: Tehly vo Vandersandene

Katalóg Klinker 2022/23

Ceny jednotlivých artiklov nájdete v sortimente v detailoch každého artiklu. Samozrejme, že si taktiež môžete stiahnuť a vytlačiť aj náš ponukový katalóg na rok 2022/23. Na internetovej stránke nájdete viac artiklov, ktoré sú na objednávku a nie sú obsahom katalógu.

Cenník Klinker 2022/23

Cenník obsahuje len názov sortimentu a jeho cenu. Ak potrebujete k cenám náhľad je potrebné aby ste si stiahli aj katalóg, kde je vyobrazený kompletná ponuka Klinker.