Špárovanie

Pri použití špeciálnej malty pre lícové tehly klinker je možné realizovať špárovanie súčasne s murovaním lícového murivo, čo je najčastejší spôsob špárovania. Pri murovaní je treba dbať na úplné premaltovanie ložnej špáry ( u styčných špár je to možné nanesením malty na styčnú plochu ešte pred uložením tehly). Po realizácii niekoľkých radov je nutné prečnievajúcu maltu stiahnuť murovacou lyžicou a následne špáry zahladiť pomocou kúsku ohybnej hadice z PVC o priemere 1,5 až 2-násobku šírky špáry. Vyhladením špár do oblúku zamedzíme nežadúcemu zachytávaniu vody a snehu.

Pri dodatočnom špárovaní najprv vyčistíme špáry vhodne tvarovanou drevenou latkou do hĺbky 15 až 20 mm. Až po očistení muriva môžeme prikročiť k špárovaniu.

Pri dodatočnom špárovaní musí byť konzistencia malty vlhká až málo plastická. Odporúčame použiť maltu klinker. Pri požiadavke na inú farbu špár je možné použiť farebné špárovacie hmoty (napr. od firmy Seifert)

Mohlo by vás zaujímať

VIDEO: Linge® Dlažobné tehly

VIDEO: Vandersanden Group

VIDEO: Výrobný proces dlažby

VIDEO: Vandersanden a jeho tehly

VIDEO: Tehly vo Vandersandene

Katalóg Klinker 2022/23

Ceny jednotlivých artiklov nájdete v sortimente v detailoch každého artiklu. Samozrejme, že si taktiež môžete stiahnuť a vytlačiť aj náš ponukový katalóg na rok 2022/23. Na internetovej stránke nájdete viac artiklov, ktoré sú na objednávku a nie sú obsahom katalógu.

Cenník Klinker 2022/23

Cenník obsahuje len názov sortimentu a jeho cenu. Ak potrebujete k cenám náhľad je potrebné aby ste si stiahli aj katalóg, kde je vyobrazený kompletná ponuka Klinker.